×

منوی اصلی

true
دهمین دوره آموزشی«روش تدریس ریاضی» در یزد برگزار شد
دهمین دوره آموزشی «روش تدریس ریاضی» ویژه معلمان ریاضی پایه اول و ششم مدارس دولتی، غیردولتی و حمایتی در یزد برگزار شد.

به گزارش نسیم یزد نیوز، دکتر«محمدرضا ابرقویی» دهمین دوره آموزشی «روش تدریس ریاضی» همراه با بررسی مفاهیم و محتوای کتب ریاضی دوره ابتدایی با حضور معلمان ریاضی پایه اول و ششم مدارس دولتی، غیردولتی، حمایتی و دانشجویان ترم آخر دانشگاه تربیت معلم در یزد برگزار شد.

وی توانمندسازی معلمان در رابطه با ارائه مطالب و توجه به تقویت خلاقیت معلمان در روش تدریس را از جمله اهداف برگزاری این دوره آموزشی دانست و افزود: معلمان باید سعی کنند با بروز کردن علم و روش‌های تدریس خود راهکارهای جدید و خلاقانه را برای انتقال مفاهیم ریاضی به دانش آموزان استفاده کنند.

مسئول برگزاری این دوره آموزشی استان گفت:  درس ریاضی برخلاف باور توده جامعه درسی روان و ساده است، به شرطی که با روش‌های مناسب ارائه شود، دانش‌آموزان به آن علاقه‌مند می‌شوند.

ابرقویی توجه به شیوه‌های مختلف حل مسئله را از جمله محورهای حائز اهمیت در دوره آموزشی روش تدریس ریاضی در یزد دانست و بیان کرد: برگزاری این چنین دوره‌های آموزشی در حقیقت دگرگونی جدید و انقلابی بزرگ در زمینه روش‌های تدریس ریاضی در استان یزد است.

وی در پایان با بیان این که خوشبختانه طی 9 دوره گذشته استقبال خوبی از این دوره آموزشی شده است، خاطرنشان کرد: مدرس این دوره «معصومه ابراهیمی» مدرس کشوری کتب ریاضی دوره ابتدایی است.

گفتنی است؛ این دوره آموزشی با همکاری موسسه آموزشی پویا فرهیختگان بزرگ اندیش یزد و دانشگاه فرهنگیان استان برگزار شد.


true
true
true