×

منوی اصلی

true
اجرای 22 طرح گازرسانی با اعتبار سه هزار میلیارد ریالی در یزد
مدیرعامل شرکت گاز یزد اجرای طرح اصلاح موتورخانه‌ها را از جمله برنامه‌های شاخص این شرکت همزمان با رسیدن فصل سرما در این استان دانست و گفت: در حال حاضر ۲۲ طرح گازرسانی با اعتباری بالغ بر سه هزار ۵۲۵ میلیارد ریال در دست اقدام است.

به گزارش پایگاه خبری نسیم یزد نیوز، علی‌اکبر میدانشاهی پیش از ظهر امروز در نشست خبری آنلاین خانه مطبوعات و رسانه‌های استان با بیان این‌که ۷۵ درصد از سهم سبد انرژی استان یزد توسط شرکت گاز تامین می‌شود، اظهار کرد: یزد دهمین استان کشور در بحث مصرف گاز است.

وی پوشش ۱۰۰ درصد خانوارهای شهری و ۹۲ درصدی خانوارهای روستایی را از جمله مهمترین دستاوردهای شرکت گاز در استان یزد دانست و افزود: تاکنون ۵۶۴ روستای استان تحت پوشش گاز طبیعی هستند و گازرسانی به ۱۲۵ روستا هم در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت گاز یزد در ادامه با بیان این‌که این استان در بحث شبکه گازی جزو استان‌های سبز کشور است، گفت: اجرای ۱۰ هزار و ۵۱۰ کیلومتر شبکه گازرسانی و نصب ۲۵۱ هزار و ۴۰۶ انشعاب در سطح استان از جمله اقدامات انجام شده توسط شرکت گاز یزد در محدوده این استان است.

میدانشاهی با بیان این‌که تاکنون هفت هزار و ۸۰۷ واحد صنعتی استان به شبکه گاز متصل شدند، تصریح کرد: گازرسانی به دهستان‌های کوهستانی میان‌کوه و شیرکوه به عنوان یکی از بزرگترین طرح گازرسانی استان، گازرسانی به باقیمانده روستاهای جلگه و فاز اول بنستان شهرستان بهاباد، گازرسانی به صنایع مهریز و کنجکوه از دیگر اقدامات در دستور کار است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر جمعاً ۲۲ طرح گازرسانی با اعتبار ۳۵۲۵ میلیارد ریال در استان در دست اقدام است.

مدیرعامل شرکت گاز استان یزد در ادامه از برنامه‌ریزی ۱۲ طرح با اعتبار  ۲۲۰۵ میلیارد ریال برای سال ۹۹ و ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: با اجرای این طرح‌ها یک‌هزار کیلومتر شبکه‌سازی، نصب شش هزار علمک، جذب ۱۷ هزار مشترک جدید،  گازرسانی به ۹۷ روستای واجدالاشرایط، گازرسانی به ۲۶۰ واحد صنعتی تولیدی مشمول مصوبه شورای اقتصاد با کاهش ۱۸.۵ میلیون لیتر سوخت مایع و ظرفیت‌سازی برای صنایع استان به میزان ۱۲۰ هزار مترمکعب بر ساعت، محقق شود.  

مدیرعامل شرکت گاز استان طرح اصلاح موتورخانه‌ها شامل اصلاح و ترمیم عایق کاری، تنظیم مشعل و نصب رسوب‌گیر به عنوان سه اقدام مهم و اساسی این شرکت همزمان با فصل سرما در استان یزد دانست و بیان کرد: مشترکان خانگی و تجاری دارای سیستم گرمایشی موتورخانه می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت ملی گاز ایران به نشانی www.nigc.ir و نیز  شرکت گاز استان یزد به آدرس www.nigc-yazd.ir جهت ثبت درخواست خود اقدام کنند.


true
true
true