×

منوی اصلی

true
true
فضای یزد برای میزبانی از ماه رمضان آماده نیست
امام جمعه یزد با بیان این‌که فضای شهر یزد برای میزبانی از ماه رمضان آماده نیست گفت: تبلیغات مرتبط با جلسات قرآن و همچنین بیان اصول و ارزش‌های دینی و روزه داری از جمله مواردی است که حتما باید از آیات و روایات در تابلوها وجود داشته باشد.

به گزارش نسیم یزد نیوز،آیت الله «محمدرضا ناصری یزدی» با اشاره به اهمیت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهار کرد: ماه رمضان امسال دارای شرایطی خاص و فوق العاده است که باید برای مدیریت آن حساسیت ویژه‌ای اعمال شود.

وی‌ افزود: مسئولان، مدیران و تمام افرادی که مسئولیت دیگر افراد را بر عهده دارند و همچنین پدران و مادران باید شرایط را برای افرادی که مسئولیت آنها برگردنشان است فراهم کنند تا بتوانند به خوبی روزه های خود را بگیرند.

امام جمعه یزد با تاکید بر این‌که پدران و مادران باید فرزندان را نسبت به روزه داری تشویق کنند گفت: همچنین والدین باید شرایط را به گونه‌ای فراهم کنند که کمتر به فرزندانشان سختی وارد آید.

ناصری یزدی در ادامه با تاکید بر این‌که هیچ کسی نباید در محل های عمومی روزه خواری علنی داشته باشد تصریح کرد: افرادی که عذرشرعی دارند هم نباید روزه خواری علنی کنند و به علاوه مهمانسراها، هتل ها و رستوران ها هم باید حرمت این ایام را نگاه دارند و به گونه‌ای رفتار نکنند که برای روزه داران شرایط سخت شود.

تظاهر به روزه خواری در شهر یزد نداشته باشیم

امام جمعه یزد با بیان این‌که نیروهای انتظامی هم باید مراقبت لازم را در این زمینه داشته باشند گفت: به افرادی که در حال روزه خواری علنی هستند باید در مرحله اول تذکر داده شود و در صورتی که توجه نکردند طبق قانون عمل کنند که تظاهر به روزه خواری در جامعه نداشته باشیم.

وی افزود: نکته دیگر در ارتباط با شهر است که باید چهره ماه رمضان را به خود بگیرد که از جمله موارد مرتبط با این موضوع، توجه به بحث تابلوهای شهری و نصب بنرهای مرتبط با ماه مبارک رمضان است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: تبلیغات مرتبط با جلسات قرآن و همچنین بیان اصول و ارزش‌های دینی و روزه داری از جمله مواردی است که حتما باید از آیات و روایات در تابلوها وجود داشته باشد.

فضای شهری یزد برای میزبانی از ماه رمضان آماده نیست

ناصری یزدی افزود: یک سری جلساتی هست که در طول ایام ماه رمضان ممکن است برای مردم مانع روزه داری شود که حتما باید این چنین جلسات هم جمع آوری شود تا هیچ کسی به گناه نیفتد.

امام جمعه یزد ادامه داد: در مجموع، فضای شهری یزد باید به گونه ای باشد که حتی گردشگرانی که در این ایام به شهر مراجعه می کنند هم بفهمند که ماه مبارک رمضان است و مردم یزد روزه دار هستند و خدای ناکرده حرمت این ماه مبارک را در یزد نشکنند.

وی با اشاره به اینکه نسبت به افطاری دادن و ثواب آن روایت های بسیار زیادی وجود دارد گفت: مردم در این ایام افطاری دادن را قطع نکنند اما به صورت جدی از اسراف ها پرهیز کنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد تصریح کرد: مردم باید سعی کنند افطاری ها را خلاصه تر و به صورت ساده تر تهیه کنند و غذاهای مراسم افطاری را هم سعی کنند خودشان در منزل تهیه کنند تا هزینه آن تا حد امکان پایین تر شود.

وی خاطرنشان کرد: به این صورت هم مردم به فشار زیادی در ارتباط با افطاری دادن دچار نمی شوند و هم اینکه این سنت بسیار خوب حفظ می شود.


true
true
true