×

منوی اصلی

true
تربیت نسل مهمترین رسالت زنان در جامعه اسلامی است
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور با بیان این‌که در تمدن‌سازی اسلامی نقش زنان در جامعه مبتنی بر اعتقادات و باوردهای دینی است، گفت: انسان سازی و پرورش نسل آینده مهمترین رسالت زنان در جامعه اسلامی است.

به گزارش چایگاه خبری نسیم‌یزد نیوز مینا بیابانی در جریان سفر خود به استان یزد با حضور در همایش زن الگوی تاریخ ساز، که با حضور جمعی از مسئولان ارشد استان برگزار شد، با اشاره به اهمیت نقش زنان در جامعه اسلامی، اظهار کرد: اگر بخواهیم جایگاه زن در جامعه را مورد بررسی قرار دهیم، مولفه سبک زندگی بهترین راه برای تبیین این جایگاه است.

وی افزود: سبک زندگی شامل مجموعه‌ای از رفتارهای افراد است که برای برآورده شدن نیازهای زندگی انجام و در نهایت منجر به هویت بخشی افراد می‌شود.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور در ادامه با بیان این‌که سبک زندگی متأثر از مولفه‌های مختلفی نظیر نوع پوشش جامعه، معماری جامعه و آموزش‌هایی که در جامعه داده می‌شود است، گفت: سبک زندگی همواره در حال تغییر است و این تغییرات همان تغییر تمدن‌هاست.

بیابانی با اشاره به اهمیت تأثیر سبک زندگی بر تمدن، تصریح کرد: تغییر سبک زندگی نیازهای جدیدی برای جامعه ایجاد می‌کند و به همین واسطه افراد جامعه باید مسئولیت‌های جدیدی را به عهده بگیرند.

وی ورود زنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی در عصر امروز را تغییر سبک زندگی در شرایط کنونی دانست و بیان کرد: وجه تمایز جامعه اسلامی با جامعه غیراسلامی در موضوع نقش زنان، ملاک قرار دادن ارزش‌های دینی و معنوی زنان در حوزه‌های مختلف است.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور خاطرنشان کرد: در تمدن‌سازی اسلامی نقش زنان در جامعه مبتنی بر اعتقادات و باوردهای دینی است ولی در جامعه غیراسلامی مبتنی بر منافع افراد است.

بیابانی با بیان این‌که دستورات دینی و شرعیت ملاک نقش آفرینی زنان در جامعه اسلامی است، گفت: نقش زنان در جامعه اسلامی انسان سازی است.

وی افزود: در باورهای انقلاب اسلامی زنان تربیت کننده جامعه و هدایت کننده افراد به سمت سعادت و تعالی بشریت هستند.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور در پایان با بیان این‌که انسان‌سازی و تربیت نسلهای آینده از جمله مهمترین رسالت زنان در جامعه اسلامی است، خاطرنشان کرد: بهترین نمونه و الگوی تمدن ساز در جهان اسلامی حضرت زهرا(س) و در تاریخ پرحماسه کربلا حضرت زینب(س) است.


true
true
true